29. mai 2014

Liitreaalsus ehk augmented reality

Kui esimest korda kuulsin seda sõna eesti keeles, siis oli see ikka väga naljakas. Suutsin käia ka ühel TTU konverentsil, mis rääkis sellest, aga ei kohanud ühtegi oma tuttavat IT inimest - oli selge, et inglise keelne väljend on enam tuttavam ja inimesed ei ole seda sõna eesti keeles omaks veel võtnud.

Aga millega siis tegu - on olemas reaalsus ja siis sellele on juurde sokutatud silmale varjatud asju, millele saab aga ligi kasutades kaamerat/arvutit või nutitehnikat. Võiks öelda, et läbi "lukuaugu" avaneb meile imedemaa või salamaa.

Mõningaid appe, mida tasuks koolis proovida:

a. Plickers - on lahendus, kus seltskonna peale peaks olema üks kaamera või vidin, millega kogu klassi vaadata. Õpilastel on käes vastavad prinditud pildid/kaardid ja läbi kaamera on näha nende "hääletustulemused" mida koheselt statistikasse ümber konverditakse. Selline lahendus võimaldab odavalt teha hääletusi, teste. Muidugi pakub see konkurentsi "klikkeritele" ehk automaatpultidele, mille soetamine on üsna kulukas. Teine variant oleks, et iga laps omab mingit vidinat, appi ja netti (Kahoot, Socrative) ning siis saadakse üle selle hääletada. Phlickers ei vaja ühtegi neist asjust - on vaja ainult appi, vidinat õpetajal ja lastel paberlehekesi.

https://www.plickers.com/

Androidile: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plickers.client.androidKäisin külas Hitsa vahvatel tüdrukutel ja nemad näitasid mulle aga loodusainete äppe:

b. 4D Elements - keemiatunni kraam.
Mulle endale meeldib see, et kõigepealt võtad markeri, mis on kuubiku peal ja vaatad, milline üks või teine aine või ühend välja näeb, siis teed "katse" ja paned erinevad ained/ühendid kokku ja näed ka tulemust. Väga turvaline viis teha katseid.

Kavalamad saavad asjad ikka ise välja printida, ei pea isegi puu peale neid tekitama.

Veeb: http://daqri.com/elements4D-mobile/

Androdile - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.daqri.elements4dbydaqric. 4D Anatomy
Tundub, et tegemist on tõsiselt tugeva tarkvaraga, mida saavad kasutada ka tuleviku arstid.

http://4danatomy.com/ (toetav leht 4D anatoomia kohta)

http://site.daqri.com/project/anatomy-4d/#.U4csxh2SxEI  (Appile lisainfo)

Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.daqri.d4DAnatomy

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.